PURASANA Мешавина од мака и какао во прав 200 г

PURASANA Мешавина од мака и какао во прав 200 г
505,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039025C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја

Мешавина со високи нутритивни вредности, во која со додавање на какао и лукума е неутрализиран вкусот на маката.
Маката како извор на енергија, придонесува во подобрување на физичките и интелектуалните способности, како и либидото
Какаото е богато со калиум, фосфор, магнезиум, калциум, цинк и бакар, а лукумата ги поддржува ефектите на маката и му дава пријатен, сладок вкус на производот.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: органска желатинизирана мака (Lepidum meyenii) 70%, органско какао во прав 15%, органска лукума во прав 15%, од Перу.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се