PURASANA Органска јачменова трева во прав 200 г

PURASANA Органска јачменова трева во прав 200 г
767,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036509C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Богата со влакна, калиум, фолна киселина, калциум, витамини Б1 и Б5, природно содржи хлорофил, бета каротен
  • Јачменова трева во прав се добива од свежа јачменова трева, која се суши и обработува веднаш по берењето
  • Содржи многу значајни супстанци и претставува извор на нутриенти и фитонутриенти
  • Придонесува за балансирање на рН на организмот
  • 100% чист органски производ, без адитиви

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 100% органска и сирова јачменова трева во прав (Hordeum vulgare) од Монголија.
Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се