PURASANA Органска сува брусница со јаболков сок 200 г

PURASANA Органска сува брусница со јаболков сок 200 г
524,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039022C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органска сува брусница засладена со органски сок од јаболко
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Суви и засладени

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 60% сува брусница* (Vaccinium macrocarpon), 40% концентрат од јаболков* сок, <1% сончогледово масло.

*од органско производство

Употреба: може да се консумираат директно или да се додадат во јогурт, житарки или милкшејк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се