PURASANA Органски плод од баобаб во прав, 200 г

PURASANA Органски плод од баобаб во прав, 200 г
561,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039026C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Сурово
  • Големо количество витамин Ц, калциум, калиум, магнезиум, железо и влакна

Баобаб е дрво широко распространето во саваните и сувите области на Африка и може да достигне висина и до 20 метри. Ова дрво има долга историја на употреба во човечката исхрана. Плодовите се собираат многу внимателно и по берењето се крши и отстранува цврстата надворешна обвивка од плодот, а се собира и користи внатрешноста.

Плодот на баобаб е познат по големото количество витамин Ц и влакна, а содржи и есенцијални минерали како калциум, калиум, магнезиум и железо.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 100% органски и суров плод од баобаб во прав (Adansonia digitatа L) од Сенегал.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се