PURASANA Органски вегански цветен прав-полен, 250 г

PURASANA Органски вегански цветен прав-полен, 250 г
598,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036512C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Богат со витамини Б1, Б2, Б9 и Е, бакар, селен, фосфор, калциум, калиум, цинк
  • Извор на витамин Ц

Поленот се добива така што пчелите го собираат од растенијата во вид на микроскопски зрна и го мешаат со својот нектар. При собирање на поленот, максимум 50% се вади од кошницата, а остатокот се остава за потребите на самите пчели. Поради изобилството на диви цветови во шпанските полиња, поленот од Шпанија е познат по својата чистота и висок квалитет.

Содржи антиоксиданти и есенцијални аминокиселини, а богат е и со Б витамини.

Поленот придонесува за одржување на виталноста и како поддршка во подобрување на имунитетот. Да не се готви!

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: 100% органски и суров полен од Шпанија.

Употреба: да се раствори во смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се