PURASANA Органски вегански протеини од грашок и ориз, 400 г

PURASANA Органски вегански протеини од грашок и ориз, 400 г
815,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035570C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Кошер сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • На растителна основа

Органската мешавина протеини во прав на Purasana од грашок и ориз содржи 64% протеини.

Протеинскиот изолат од грашок е со висок квалитет и содржи големо количество протеини. Тоа се алкализирачки протеини, со сладок вкус и лесна, мека текстура. Протеините од ориз се хипоалерген извор на протеини, со 80% содржина на протеини. Овие протеини од ориз природно содржат витамини и минерали.

Протеинската мешавина не содржи соја, глутен и лактоза и е погодна за вегани, вегетаријанци, лица со алергии, спортисти.

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: протеини од грашок*, протеини од ориз*, банана во прав*, кокосов шеќер*, агаве во прав*, инулин*, природна арома на ванила, хималајска сол.

*од органско производство.

Начин на употреба: погодно за протеински шејкови, појадок од житарки, мусли, јогурт, леб, паста или лебни трошки.

Додадете 1 и 1/2 одмерна лажичка во 300-350 мл пијалок и промешајте во рачен или електричен миксер.
Приближна количина на протеини по порција: 21,41 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се