PURASANA Органско бјути смути, 150 г

PURASANA Органско бјути смути, 150 г
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046618C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Кошер сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Брзо и едноставно
  • Без глутен, лактоза и соја

Purasana Beauty смути-то Ви овозможува оддржување на сјајна кожа. Брза и едноставна комбинација на најдобрата суперхрана и највкусните супер овошја во едно вкусно инстант смути.

Витаминот Ц придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на кожата.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состав: баобаб во прав*, лукума*, урми*, ацерола*, делумно хидролизирана гуар гума*, протеин од грашок*, згуснувач: гуар гума*, куркума*.

*Од органско производство.

Употреба: додадете  15 г во 200 мл овошен сок или растителен напиток.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се