PURASANA Пченична трева во прав 200 г

PURASANA Пченична трева во прав 200 г
678,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036511C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја

Богата со фолна киселина, калциум, калиум, железо, витамини Б1 и Б5, протеини, влакна, извор на хлорофил и каротеноиди.

Пченичната трева се бере додека е растението младо, бидејќи во таа фаза од растот  содржи единствена комбинација на состојки, потребни и за човечкиот организам. Пченичната трева е богата со железо, фолна киселина и влакна и извор на минерали, витамини и фитонутриенти.

Пченичната трева на Purasana се култивира органски, на природна сончева светлина и богата почва, што овозможува асимилација на спомнатите нутриенти.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 100% органска и сирова пченична трева во прав (Triticum aestivum) од  Монголија.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се