PURASANA Спорт смути, 150 г

PURASANA Спорт смути, 150 г
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046621C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Кошер сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Брзо и едноставно
  • Без глутен и лактоза

Purasana Sport смути содржи хранливи материи (како гуарана и мака), што ви се потребни за спортски животен стил. Брза и едноставна комбинација на најдобрата суперхрана и највкусните супер овошја во едно вкусно инстант смути.

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: соја протеин во прав*, лукума*, баобаб*, безглутенска мешавина од пченка*, ориз*, просо*, мака*, банана*, кокосов шеќер*, урми*, ленено семе*, делумно хидролизирана гуар гума*, згуснувач: гуар гума*, лимон*, гуарана*, фикоцијанин*, хималајска сол.
      *од органско производство
Содржи кофеин: не е погодно за деца, бремени жени или доилки.

Начин на употреба: додадете 15 г во 200 мл во растителен напиток или овошен сок.
Да се чува на суво место.
По секоја употреба, пакувањето добро да се затвори.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се