PURASANA Сурова мака во прав 200 г

PURASANA Сурова мака во прав 200 г
635,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034349C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Погодно за вегани
  • Значителна количина на калциум и железо

Мака е мал корен од зеленчук, со векови култивиран од домицилното население на Андите. Вирее на 3500 метри  надморска височина. Коренот се суши на сонце и потоа се меле. Purasana мака во прав е производ кој природно содржи калциум и железо. Со  конзумирање на минимална количина од 1,5 до 3 г мака дневно како извор на енергија се подобруваат физичките и интелектуални способности, како и либидото.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 100% сурова мака во прав (Lepidium peruvianum)*.

*од органско производство.

Упатство за употреба: 3 лажички од мака во прав се раствораат во 300 мл млеко, сок или смути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се