PURASANA Сурови каму-каму бобинки во прав 100 г

PURASANA Сурови каму-каму бобинки во прав 100 г
560,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032009C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Висока содржина на витамин Ц
  • Погодни за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Органско и сурово каму каму во прав* (Myrciaria dubia) од Перу. Каму каму бобинките се црвено-виолетови плодови од дрвото Myrciaria dubia.
Ова дрво расте во Амазон во близина на вода и неговите плодови природно содржат бројни хранливи материи и фитонутритиенти.
Каму каму бобинките се богати и со витамин Ц.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Производот не содржи глутен, лактоза, соја
Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути / млеко /сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се