PURASANA Сурово семе од чиа, 200 г

PURASANA Сурово семе од чиа, 200 г
245,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032010C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Големо количество на омега-3 масни киселини, влакна, калциум, фосфор, магнезиум, бакар, витамини Б1, Б3 и Е
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја

Чиата е билка што успева во Јужна Америка.
Семето од чиа со векови е важна хранлива состојка што обезбедува природно оптимален однос на нутритиенти.
Purasana семето од чиа не е третирано и не содржи адитиви, а извор е на омега-3 масни киселини, витамини и минерали и има висока содржина на растителни влакна.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: органско сурово семе од чиа* (Salvia hispanica) од Перу.

Дневниот внес на семе од чиа не треба да биде поголем од 15 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се