PURASANA Суви јагоди засладени со јаболков сок 150 г

PURASANA Суви јагоди засладени со јаболков сок 150 г
610,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039019C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • ​​​​​​Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • Суви и засладени

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: 53% сува јагода (Senga sengana), 42% јаболков сок, 4% концентрат од лимонов сок, <1% сончогледово масло.

Употреба: може да се консумираат директно или да се додадат во јогурт, житарки или милкшејк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се