PURASANA Тотал детокс микс, сурова мешавина во прав, 250 г

Purasana Total Detox super mix rich in calcium, iron, manganese, for smoothie, juice detok, sok, smuti, mangan, zelezo, kalcium surova mesavina
PURASANA Тотал детокс микс, сурова мешавина во прав, 250 г
831,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032013C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Погодна за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Purasana “Total Detox” содржи витамини и минерали и алга хлорела. Хлорелата содржи витамини, минерали и растителни влакна. Со минимална доза од 15 г на ден, хлорелата придонесува во одржување:

  • На кондицијата на телото
  • Помага во елиминирање на тешките метали од организмот.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: 100% органска хлорела во прав, јачменова трева во прав, пченична трева во прав, лукума во прав, спирулина во прав и какао во прав.

*органско производство.

Употреба: да се растворат 3 лажички во 300 мл смути, млеко или сок.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се