PURASANA Вегански протеински шејк со вкус на чоколадо, 350 г

PURASANA Вегански протеински шејк со вкус на чоколадо, 350 г
933,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046619C
favorite_border

Опис на производот

  • Вегански протеински шејк со арома на чоколадо
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • На растителна основа
  • Погодно за ужина
  • Со шеќер и засладувач
  • За контрола на телесната тежина и одржување на формата

Лененото семе и гуараната придонесуваат во контрола на телесната тежина и одржување на формата.
Вкусен, растителен протеински шејк од грашок. Лесно се вари, богат е со влакна и суперхрана. Помага во одржување на здравиот начин на живот при програми за слабеење или за време на или по физичка активност.
Shape & Control шејковите се богати со добри хранливи материи и не содржат животински производи. Време е да ги додадете во вашата секојдневна исхрана.

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: изолат од протеин од грашок, какао, безглутенска мешавина од пченка, ориз и просо, цикорија инулин, ленено семе, згуснувач: гуар гума, природна арома (чоколадо), кокосов шеќер, гуарана, засладувач: стевиол гликозиди, хималајска сол.

Начин на употреба: додадете 25 г во 300 мл млеко или растителен напиток (соја или ориз) и промешајте со рачен или електричен миксер. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се