PURASANA Vitality Сурова мешавина во прав, 250 г

PURASANA Vitality Сурова мешавина во прав, 250 г
795,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034350C
favorite_border

Опис на производот

  • 100% сурова мешавина во прашок
  • Органски сертифициран производ
  • Голема количина на магнезиум, железо и фосфор
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, без лактоза, без соја

Vitality претставува внимателно избрана мешавина од квалитетни растителни прашоци вклучително мака и гуарана.

Маката придонесува за одржување на нормално ниво на емоционалната состојба и виталноста на организмот. Гуараната придонесува за одржување на имунитетот и намалување на заморот. Фосфорот, магнезиумот и железото придонесуваат за одржување на нормален метаболизам потребен за обезбедување на енергија. Магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав:

Активни состојки: какао*, мака*, пченична трева*, Inavea™ гума акација*, спирулина*, куркума* и гуарана*.

*Од органско производство:

Содржи кофеин: не се препорачува за употреба кај деца и бремени жени и доилки (9 мг/300 мл).

Употреба: додадете 2 лажички (5 г) во 300 мл млеко, соино млеко, оризово млеко или смути, сок или јогурт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се