МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна на територијата на целата држава и истата е бесплатна со нарачка над 1.500 денари.

Имате можност за избор на термин за достава.

 
Путер-ванила колачиња со безглутенско оризово брашно

Бабините путер-ванила колачиња може да ги направите и со безглутенско брашно

Butter vanilla cookies with gluten-free rice flour, Kolaci od puter i vanila so orizovo brašno bez gluten

Загрејте ја рерната на 190ºС. Обложете го плехот со хартија за печење. Со миксер изматете ги путерот и шеќерот. Додадете ги млекото и екстрактот од ванила. Во садот просејте го брашното и прашокот за пециво и измешајте. Додадете ја и водата за да добиете меко тесто. Од смесата формирајте 30 топчиња и ставете ги на плехот за печење. Притиснете ги малку за да се сплескаат и печете ги во претходно загреана рерна 20-22 минути.