REPLEK Диклофенак гел 50 г

REPLEK Диклофенак гел 50 г
237,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005688C
favorite_border

Опис на производот

Терапевтски индикации:

  • Локално ублажување на болка и воспаление
  • Повреди на тетиви, лигаменти, мускули и зглобови, (изместување, шинување, истегнување и контузии)
  • Ревматизам
  • Артритични состојби
  • Локално ублажување на болка и воспаление
  • Повреди на тетиви, лигаменти, мускули и зглобови, (изместување, шинување, истегнување и контузии)
  • Ревматизам

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: 1 г гел содржи 10 мг диклофенак натриум.

Дозирање

Возрасни и деца над 14 години

  • 2-4 г од гелот (одговара на количина на гелот во облик на круг, приближно со дијаметар од 2 до 2.5 цм), 3-4 пати на ден, нежно се втрива во кожата
  • Кај артритични болки може да биде неопходна примена на гелот од 7-14 дена (за да се овозможи неговиот ефект на зглобовите) за да дојде до подобрување

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се