REPLEK Каноил 10% CBD, 10 мл масло

REPLEK Каноил 10% CBD, 10 мл масло
1.261,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
036345C
favorite_border

Опис на производот

Позитивни ефекти при употреба на Каноил 10% CBD маслото од коноп се манифестираат при:

  • Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми
  • Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора
  • Ублажува состојби на болка од различно потекло, зарaди неговото противвоспалително дејство
  • Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести – помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта, може да помогне во регулирање на покачена концентрација на гликоза во крвта

Пакување: 10 мл

Содржина

Дозирање:

Возрасни
Каноил 10% CBD маслото од коноп се употребува еднаш до двапати дневно, препорачливо наутро и навечер.
Се капнуваат 5 капки под јазикот и се задржуваат околу 60 секунди пред да се голтне.

Деца до 14 години
Каноил 10% CBD маслото од коноп се употребува еднаш дневно.
Се капнуваат 1-2 капки под јазикот и се задржуваат околку 60 секунди пред да се голтне.

По препорака на лекар дозата може да се зголеми.

Каноил 10% CBD маслото е погоднo за дијабетичари и популација на вегетаријанска исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се