REPLEK Каноил Био спреј 15% CBD, 10 мл

REPLEK Каноил Био спреј 15% CBD, 10 мл
1.769,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043748C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Каноил био е маслен раствор, спреј за перорална употреба, кој содржи маслен екстракт од растението коноп (канабис) и масло од семе од коноп. Маслениот раствор е со докажано отсуство на пестициди и хербициди.

Позитивни ефекти при употреба на Каноил био се манифестираат при:

  • Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми
  • Гадење и повраќање, посебно за време на хемотерапија кај малигните заболувања
  • Нарушен баланс на цревната флора
  • Хронична болка (главно болка поврзана со нервниот систем, на пример предизвикана од оштетен нерв, фантомска болка, фацијална невралгија или хронична болка која перзистира по опоравување од херпес зостер)

Пакување: 10 мл

Содржина

При употреба на спрејот под јазик може да се почувствува специфичен вкус кој произлегува од природните составни компоненти на билката канабис.

Дозирање:

Употреба кај возрасни и деца над 14 години: еднаш до два пати на ден по едно испрскување.

Употреба кај деца до 14 години: се препорачува едно испрскување дневно.

Спрејот е наменет за сублингвална употреба (се испрскува под јазик).

Храната не влијае на употребата на Каноил био.
По препорака на лекар дозата може да се зголеми.

Не содржи глутен и лактоза.
Може да го употребуваат лица на вегетаријанска и / или веганска исхрана.
Каноил био може да го употребуваат лица со дијабетес.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се