REPLEK Каноил маст 200 мг CBD, 50 г

REPLEK Каноил маст 200 мг CBD, 50 г
335,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044932C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Каноил маста, содржи маслен екстракт од коноп или коноп добиен со екстракција која се изведува на ниска температура без употреба на органски растворувачи и со докажано отсуство на хербициди и пестициди.

Канабидиолот во Каноил маста, врз основа на неколку спроведени студии, може:

  • Да има локално противвоспалително дејство
  • Да ја намали болката и чешањето
  • Да влијае на лачењето на мастите од лојните жлезди
  • Да го намали прекумерниот клеточен раст (хиперкератоза)

Содржи и витамин Е, што има поволно дејство при епителизација, регенерација и одржување на тонусот на кожата.

Пакување: 50 г

Содржина

Дозирање: се нанесува во тенок слој на зафатениот дел на кожата два пати дневно.

Пред употреба на Каноил маста, кожата треба да се исчисти.

Само за надворешна употреба!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се