REPLEK Реконазол шампон 120 мл

REPLEK Реконазол шампон 120 мл
237,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005093C
favorite_border

Опис на производот

Реконазол е ефикасен за превенција и третман на инфекции предизвикани од Malassezia, како што се првут, себороичен дерматитис и тинеа (питриасис) версиколор.

  • Ефект видлив после 7 дневен третман
  • Делува локално, без системска ресорпција
  • Нема несакани ефекти
  • Има пријатен мирис

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: 1г шампон содржи 20 мг кетоконазол.

Дозирање:

Возрасни и деца:

Шампонот се нанесува на болниот дел на кoжата или косата. По 3-5 минути убаво се плакне со вода.

Третман

Првут и себороичен дерматитис: два пати неделно во текот на 2-4 недели. Тинеа версиколор: еднаш на ден, максимум 5 дена.

Превенција

Првут и себороичен дерматитис: еднаш на секои 1-2 недели. Тинеа версиколор: еднаш на ден, максимум 3 дена пред изложување на сонце.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се