REPLEK Вентор гел 50 г

REPLEK Вентор гел 50 г
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
015305C
favorite_border

Опис на производот

Терапевтски индикации:    

Болка и воспаление поради:

  • Повреди (истегнување, шинување, тендинитис, теносиновитис, бурзитис, епикондилитис)
  • Дегенеративни промени на мускулноскелетниот систем и меките ткива (артропатии, остеоартрит, ревматски болки)

Пакување: 50 г

Содржина

Состав

  100 гел
Нимесулид  2 г

Дозирање: Тенок слој од гелот се нанесува на заболеното место два до три пати на ден.

Начин на употреба: лесно втривање на кожата, во период од 7-15 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се