RES-KOM 20% Прополис спреј, 20 мл

Res-Kom Propolis Spray 20 ml
RES-KOM 20% Прополис спреј, 20 мл
182,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055687C
favorite_border

Опис на производот

Propolis - 20% Прополис спреј

  • Додаток на исхраната
  • Наменето за возрасни

Пакување: 20 мл

Производител: Рес-Ком ДООЕЛ, Ресен, Р. С. Македонија

Содржина

Состав:
100 мл раствор содржи:

  • 20 г прополис сува материја (20% етанолен екстракт на прополис)

Нутритивни вредности во 100 мл производ: Енергетска вредност 1991 кЈ/475.9 kcal, масти 3.2 г, од кои заситени 0.14 г, јаглехидрати 2.3 г, од кои шеќери <0.05 г, протеини 0.4 г, сол<0.2 г.

Дозирање: Препорачана доза до 6 распрскувања:  1-2 напрскувања во грлото, 3 пати на ден половина час пред јадење. 
Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Напомена: Препаратот е додаток во исхрана. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производот содржи алкохол (етанол), затоа не е соодветен за деца, трудници и доилки. Не се препорачува за лица алергични на пчелни производи или некоја од останатите состојки кои ги содржи производот како и осетливи на алкохол. На ткаенини остава трагови кои тешко се отстрануваат. Доилки и трудници и деца помали од 12 години во консултација со лекар. 

Начин на чување: На температура до 25˚С, заштитено од светлина, најдобро да се чува во оргиналотот пакување. Да се чува надвор од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се