RES-KOM 5% Прополис форте јуниор спреј, 10 мл

Res-Kom Propolis Forte Junior Spray 10 ml propolis forte sprej za deca
RES-KOM 5% Прополис форте јуниор спреј, 10 мл
176,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055693C
favorite_border

Опис на производот

Propolis Forte Junior - Прополис во неалкохолен раствор

 • Додаток на исхраната
 • Наменети за деца над 3 години, но и за возрасни кои од некоја причина не поднесуваат алкохол (етанол)

Пакување: 10 мл

Производител: Рес-Ком ДООЕЛ, Ресен, Р. С. Македонија

Содржина

Состав:
100 мл раствор содржи:

 • 5 г прополис сува материја (5% прополис во пропилен гликол)
 • Етерични масла на:
  • Сладок анасон (Ol. Foeniculum vulgare) 0.1 г
  • Нане (Menthae pipertae aetheroleum) 0.3 г 
  • Жалфија (Ol. Salviae aethroleum) 0.1 г
  • Тимијан (Ol. Thymus Vulgaris) 
  • Ментол (Menthol) 0.1 г

Во неалкохолен раствор.

Нутритивни вредности во 100 мл производ: Енергетска вредност 144.21 кЈ/ 34.5 kcal, масти 2.7 г, од кои заситени 0.11 г, јаглехидрати 1.9 г, од кои шеќери 0.3 г, протеини 0.3 г, сол 0.02 г.

Дозирање: За деца над 3 години: препорачана доза до 6 распрскувања, 1-2 напрскувања во грлото, 3 пати на ден половина час пред јадење.  
Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Напомена: Препаратот е додаток во исхрана. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Не се препорачува за лица алергични на пчелни производи или некоја од останатите состојки. На ткаенини остава трагови кои тешко се отстрануваат. 
Начин на чување: На температура до 25˚С, заштитено од светлина, најдобро да се чува во оргиналотот пакување. Да се чува надвор од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се