RES-KOM Бронхи мед со коприва и таан, 250 г

Res-Kom Honey with nettle seed and tahini med so kopriva i taan
RES-KOM Бронхи мед со коприва и таан, 250 г
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055686C
favorite_border

Опис на производот

Мед со семе од коприва и таан.

  • За деца постари од 12 месеци и возрасни
  • Без конзерванси, ароми и вештачки бои
  • Со витамин Ц

Полифлорен мед – пчелин производ кои пчелите го создаваат од цветниот нектар.

Таанот се подготвува од мелено сусамово семе и има мазна текструра. 
Семе од копривата придонесува: за одржување на здравјето на срцето, за нормалното создавање на крвта, за одржување на респираторното здравје, ја подржува функцијата на имуниот систем, придонесува за зајакнување на телото-ја подджува виталноста на телото и придонесува да се чувствувате поенергично, ја поддржува венската циркулацијата на крвта и промовира циркулаторна благосостојба, ја поддржува екскреторната функција на бубрезите.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: полифлорен мед 70%, таан 20%, семе од коприва 10%, витамин Ц.

Хранлива вредност на 100 г: Енергетска вредност 1357.4 kJ/ 352.8 kcal, масти 0,02 г, од кои заситени 0 г, јаглехидрати 78.9 г, од кои шеќери 78.6 г, протеини 0.34 г, диетални влакна 0.06 г, сол -натриум 0.01 г.

Употреба: 1 голема лажица три пати дневно пред оброк. Деца постари од 12 месеци: 1 мала лажичка 3 пати дневно. Пред употреба да се промеша. 
Претпазливост: Не се препорачува употреба кај лица алергични на полен и деца помали од 12 месеци. Производот содржи таан, не треба да се користи од лица алергични на сусам.   
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се