RES-KOM Бронхи мед со прополис, 250 г

Res-Kom Bronchi Honey and Propolis med so propolis
RES-KOM Бронхи мед со прополис, 250 г
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055683C
favorite_border

Опис на производот

Bronchi Honey and Propolis Бронхи мед збогатен со прополис.

  • За деца постари од 12 месеци и возрасни
  • Без конзерванси, ароми и вештачки бои

Полифлорен мед – пчелин производ кои пчелите го создаваат од цветниот нектар.

Прополисот е пчелин производ кој настанува со мешање на различни врсти на растителни смоли, на кои пчелите за време на берењето и преработката дoдаваат екстракти од своите жлезди. Прополисот содржи прополис екстракт кој содржи: флавоноиди, циметова киселина, кофеинска киселина, восоци (кои содржат малку незаситени масни киселини), етерични масла и разни алдехиди.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: полифлорен мед 93%, прополис 7%.

Хранлива вредност на 100 г: Енергетска вредност 1409 kJ/ 332 kcal, масти 0,875 г, од кои заситени 0 г, јаглехидрати 78.3 г, од кои шеќери 77.5 г, протеини 0.8 г, сол -натриум 0 г.

Употреба: 1 голема лажица три пати дневно пред оброк. Деца постари од 12 месеци: 1 мала лажичка 3 пати дневно. Пред употреба да се промеша. 
Претпазливост: Не се препорачува употреба кај лица алергични на полен и деца помали од 12 месеци. 
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се