RES-KOM Липов мед, 720 г

Res-Kom Golden Honey Lipov med
RES-KOM Липов мед, 720 г
479,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055863C
favorite_border

Опис на производот

Липовиот мед претставува вид на мед кој е уникатен по своите нутритивни вредности и специфичен вкус и арома.  
Потекнува од нектарот на цветот од липата. Специфичните услови на цветање на самата липа го прават овој мед уште повреден и ексклузивен пчелин производ.

Пакување: 720 г.

Содржина

Состав: природен липов мед
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Доколку медот се кристализира, теглата ставете ја во чинија со млака вода (максимална температура +40°С)

Рок на траење: неограничен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се