RES-KOM Мед со ѓумбир, 250 г

Res-Kom Honey with ginger Med so gimbir
RES-KOM Мед со ѓумбир, 250 г
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055684C
favorite_border

Опис на производот

Мед со ѓумбир.

  • За деца постари од 12 месеци и возрасни
  • Без конзерванси, ароми и вештачки бои
  • Со витамин Ц

Полифлорен мед – пчелин производ кои пчелите го создаваат од цветниот нектар.

Ѓумбирот е едногодишно коренесто растение кое има специфична арома и остар, пикантно лут вкус. Медот со ѓумбир е комбинација со додаток со витамин Ц, се добива комбиниран микс, сладок производ со примеси на кисело-луткас вкус. Ѓумбирот го поддржува имунолошкиот систем, придонесува за природната одбрана на телото, придонесува за одржување на здравјето на срцето и за нормална функција на дигестивниот систем.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: полифлорен мед 97%, сув прав ѓумбир 3%, витамин Ц.

Хранлива вредност на 100 г: Енергетска вредност 1357 kJ/ 332.8 kcal, масти 0,02 г, од кои заситени 0 г, јаглехидрати 78.9 г, од кои шеќери 78.6 г, протеини 0.34 г, сол -натриум 0.01 г.

Употреба: 1 голема лажица три пати дневно пред оброк. Деца постари од 12 месеци: 1 мала лажичка 3 пати дневно. Пред употреба да се промеша. 
Претпазливост: Не се препорачува употреба кај лица алергични на полен и деца помали од 12 месеци. 
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се