RES-KOM Медонал форте, 250 г

Res-Kom Medonal Forte honey with pollen, royal jelly and propolis med so polen, maticen mlec i propolis
RES-KOM Медонал форте, 250 г
323,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055682C
favorite_border

Опис на производот

Medonal Forte honey with pollen, royal jelly and propolis - Медонал Форте.

  • Со поленов прав, матичен млеч и прополис
  • За деца постари од 12 месеци и возрасни
  • Без конзерванси, ароми и вештачки бои

Полифлорен мед – пчелин производ кои пчелите го создаваат од цветниот нектар.

Прополисот е пчелин производ кој настанува со мешање на различни врсти на растителни смоли, на кои пчелите за време на берењето и преработката дoдаваат екстракти од своите жлезди. Прополис содржи: флавоноиди, циметова киселина, кофеинска киселина, восоци (кои содржат малку незаситени масни киселини), етерични масла и разни алдехиди.  

Поленот е пчелин производ -  збир на поленови зрнца од цветните растенија, ситен прав дополнет со секрецијата од жлездите на пчелите и со нектар. Поленот придонесува во одржување на нормалната функцијата на имуниот систем, тој е природен антиоксиданс кој придонесува за заштита од оксидативен стрес, придонесува за намалување на заморот, за одржување на тонусот и енергијата, за зголемување на апетитот.

Матичен млеч е млечно-бела, желатинозна материја која се излачува од плунковните жлезди на пчелите. 

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: полифлорен мед 87.8%, прополис 7%, поленов прав 5%, матичен млеч 0.2% .

Хранлива вредност на 100 г: Енергетска вредност 1409 kJ/ 332 kcal, масти 1 г, од кои заситени 0 г, јаглехидрати 79.9 г, од кои шеќери 79.1 г, протеини 0.8 г, сол -натриум 0 г.

Употреба: 1 голема лажица три пати дневно пред оброк. Деца постари од 12 месеци: 1 мала лажичка 3 пати дневно. Пред употреба да се промеша. 
Претпазливост: Не се препорачува употреба кај лица алергични на полен и деца помали од 12 месеци. 
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се