RESTORAFLOR Junior 2 во 1 Пробиотици и електролити, 12 кесички

RESTORAFLOR Junior probiotics and electrolytes ors probiotici i elektroliti
RESTORAFLOR Junior 2 во 1 Пробиотици и електролити, 12 кесички
516,00 ден.
420,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048072C
favorite_border

Опис на производот

RestoraFlor™ Junior

  • 2 во 1 пробиотици и електролити
  • Наменето за деца над 1 година
  • Со Lactobacillus rhamnosus GG пробиотици и електролити
  • Со шеќер и засладувач
  • Со вкус на малина

RestoraFlor™ Junior е комбинација на електролити, фрукто-олигосахариди (пребиотични влакна) и Lactobacillus rhamnosus GG, широко проучуван и безбеден вид на пробиотици, за одржување на рамнотежата на цревната бактериска флора.

Иновативната технологија на пакување во ќесички со две одделни прегради, има за цел да се избегне интеракцијата помеѓу солите и пробиотиците и со тоа да се обезбеди стабилност која при пакување во единечна дозирна форма би била нарушена.

Пакување: 12 кесички

Содржина

Нутритивни информации
Средни вредности   

  За 2 кесички За 1 литар раствор %ПДВ*
Натриум  552 мг  1379 мг  
Калиум  313 мг 782 мг 15,6 
Хлорид 854 мг 2136 мг 106,8
Бикарбонат 488 мг 1220 мг  
Декстроза 5273 мг 13184 мг  
Фрукто-олигосахариди 20 мг 50 мг  
Осмоларност   226 mOsm/л  

Пробиотици:

Lactobacillus rhamnosus GG

10 милјарди

cfu**

25 милјарди

cfu**

 

*Препорачано дневно внесување
**Единица за формирање на колонија
Содржината во живи култури се однесува на правилно чуван производ.

Состојки: декстроза, малтодекстрини, натриум хлорид, натриум бикарбонат, калиум хлорид, арома на малина, Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC n. 53103),
Бои: црвена од цвекло
Засладувач: сукралоза,
Средство против стврднување: силикон диоксид, фрукто-олигосахариди
Стабилизатор: гуар гума.

Употреба: 1-2 кесички дневно, по совет на лекар.
Растворете ја содржината од една ќесичка во 200 мл вода и мешајте додека прашокот не се раствори целосно.

Мерки на претпазливост: Да се чува на температура под 25°С, заштитено од извори на топлина, сончева светлина и влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се