RESTORAFLOR Пробиотици и пребиотици, 10 шишенца

RESTORAFLOR Liquid probiotics vitamin b probiotici
RESTORAFLOR Пробиотици и пребиотици, 10 шишенца
534,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048073C
favorite_border

Опис на производот

RestoraFlor Liquid

  • 10 милијарди L.Rhamnosus GG
  • + 1 милијарда S.Boulardii
  • Со пробиотици и витамини од Б групата
  • Со вкус на шумско овошје
  • За возрасни и деца од 1 годишна возраст

RestoraFlor liquid е додаток во исхраната од пробиотици, фрукто-олигосахариди (ФОС) и витамини од Б групата.

Пробиотиците ја одржуваат рамнотежата на цревната бактериска флора. Витамините Б2, Б6 и Б12 придонесуваат во намалување на заморот и исцрпеноста.

Витамините Б6 и Б12 исто така придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 10 шишенца од 7 мл

Содржина

Средни вредности  

  За 1 шишенце %ПДВ*
Витамин Б6 0.21 мг 15
Витамин Б2 0.21 мг 15
Витамин Б1 0.165 мг 15
Витамин Б12  0.375 мкг 15
Фрукто-олигосахариди 200 мг  
Пробиотици    
- Lactobacillus rhamnosus GG 10 милјарди cfu**  
- Saccharomyces boulardii 1 милјардa cfu**  

*препорачано дневно внесување

**единица за формирање на колонија

Содржината во живи култури се однесува на правилно чуван производ.

Состојки:
Капаче за дозирање: Saccharomyces boulardii (CNCM n.I-3799), Lactobacillus Rhamnosus GG (ATCC n. 53103), малтодекстрини, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б1 (тиамин мононитрат), средство против стврднување: силикон диоксид, витамин Б12 (цианокоболамин).
 

Шише: вода, фруктоза, малтодекстрин, фрукто-олигосахариди, арома.

Конзерванси: калиум сорбат, натриум бензоат.

Регулатор на киселост: лимонска киселина.

Мерки на претпазливост: Да се чува на температура под 25°С, заштитено од извори на топлина, сончева светлина и влага.

Начин на употреба:
Употреба: 1 шишенце на ден.

Свртете го капачето на шишето во правец на стрелките на часовникот додека не се скрши безбедносното јазиче.
Добро протресете го шишенцето до целосно растворање на прашокот.
Преостанатиот талог на дното од шишенцето се должи на природата на производот и не влијае на квалитетот.

Свртете  го капачето спротивно од стрелките на часовникот, отворете  го шишенцето и испијте ја содржината.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се