REVALID Енергетски шампон за мажи, 200 мл

Revalid hair loss energizing shampoo men, maski energetski sapomn protiv opaganje na kosa, za mazi
REVALID Енергетски шампон за мажи, 200 мл
1.000,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053707C
favorite_border

Опис на производот

Енергичниот шампон со активни состојки Redensyl® и SantEnergy™ го стимулира скалпот и помага во борбата против опаѓањето на косата.

Се состои од две патентирани молекули кои помагаат за хидратација и стимулирање на скалпот. Ги штити фоликулите на косата од внатрешно и надворешно оштетување и го одложува нивното предвремено стареење. Во исто време, го забрзува растот на косата и ја зголемува нејзината густина.

Не содржи парабени, сулфати или силикони.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua (Water), Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Methyl Oleoyl Taurate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium PCA, Disodium Cocoyl Glutamate, Phenoxyethanol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Panthenol, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride, Ethylhexylglycerin, Polyquaternium-110, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Glycerin, Citric Acid, Ethanol, Pentylene Glycol, Bioflavonoids, Artemisia Umbelliformis Extract, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Potassium Sorbate, Sodium Metabisulfite, Tocopherol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Zinc Chloride.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се