REVALID Регенеративна протеинска маска за коса, 150 мл

REVALID Регенеративна протеинска маска за коса, 150 мл
848,00 ден.
636,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029981C
favorite_border

Опис на производот

Revalid регенеративната маска е третман за интензивна нега.
Формулата е збогатена со хранливи состојки како пантенол, алантоин, пченични протеини и екстракт од овес кои навлегуваат длабоко во косата за да ја обноват виталноста на косата одвнатре кон надвор.
Маската Revalid ја зајакнува оштетената коса, го намалува ризикот од кршење и остава чувство на свиленкаста и мека коса.
Со редовна употреба може да ги намали свитканите и разделени врвови.

Не содржи парабени и сулфати.

  • Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржи влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат разделените краеви и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата
  • Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот
  • Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помагаат да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa (екстрактот од овес) ги смирува црвенилото и иритацијата

Пакување: 150 мл

Содржина

Употреба:
После миењето на вашата коса со шампонот Revalid едноставно нанесете ја маската подеднакво на целата глава.
Оставете да постои пет до десет минути пред да ја исплакнете целосно.
Употребувајте ја два пати неделно за најдобри резултати.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се