REVALID Шампон против стареење на косата, 200 мл

REVALID Шампон против стареење на косата, 200 мл
975,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047021C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Revalid Anti-Aging шампон со иновативна активна состојка DN-Age™, екстракт од листовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс. 

Го заштитува скалпот од предвремено стареење, го забавува процесот на побелување, го зголемува волуменот и дебелината на влакното, ја заштитува бојата на косата.

Активните состојки имаат антиоксидативна активност и го заштитуваат скалпот од слободни радикали и надворешни штетни влијанија.
Revalid Anti-Aging шампонот претставува оптимална подготовка на скалпот за отпочнување на третманот со Revalid Anti-Aging флуидот.

Без парабени, сулфати и силикони.
 

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: DN-Age™ aктивната стостојка, е екстракт од листовите на растението Cassia alata. DN-Age™ in vitro и in vivo докажано е дека го намалува оксидативниот стрес и воспалението на скалпот и фоликулите на влакното. Го заштитува скалпот од оштетување на клетките, го забавува процесот на побелување на косата и го прави влакното поцврсто, подебело и појако.

Еделвајс (Leontopodium alpinum) е алпска „преживувачка ѕвезда“, која расте на висина од 3000 метри, каде има и високи нивоа на УВ зрачење. Изложеноста на екстремни температури, го прави растението еделвајс, експерт во самозаштита. Еделвајс има силна антиоксидативна моќ, како чистач на слободни радикали и изразена заштитувачка моќ врз молекулата на ДНК .

Употреба:
Нанесете од шампонот на дланка и со вода направете малку пена. Нежно нанесете на влажна коса и нежно масирајте на скалпот. Исплакнете обилно со вода. Постапката повторете ја доколку е потребно.

За комплетен третман нанесете и Revalid Anti-Aging флуид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се