REVALID Шампон за стимулација на раст на коса, 200 мл

REVALID Шампон за стимулација на раст на коса, 200 мл
1.000,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051685C
favorite_border

Опис на производот

Revalid шампонот за стимулација на раст содржи Redensyl, иновативна состојка која докажано ги обновува клетките во фоликулите одговорни за раст на косата. 

Составена е од две патентирани молекули - DHQG, добиени од екстракт од ариш и EGCG2, кои се наоѓаат во листовите на зелениот чај - во комбинација со цинк и амино киселината - глицин. Екстрактот од швајцарска Artemisia и пантенолот чистат нежно, ја хидрираат и зајакнуваат вашата коса. Revalid шампонот за стимулација на растот обезбедува оптимална грижа и ја подготвува косата за третман против опаѓање со Revalid серумот за раст.

Без парабени, сулфати и силикони.

  • Redensyl е патентирана, активна состојка од областа на регенеративното медициско истражување
  • Синергетското дејство на патентираните молекули е развиено да ги поддржи ORSc и кожните папиларни клетки во фазата на иницијација на растот на косата. За Redensyl е научно докажано дека го стимулира растот на косата истовремено спречувајќи го опаѓањето на истата
  • Артемизија е растение познато по своите природни антиоксидантни својства. Традиционално се употребува од фармерите на Алпите како домашен лек против треска, кашлица, па дури и пневмонија, овде служи за заштита на кожата и обновување на балансот на скалпот
  • Ajidew делува како природен навлажнувач кој ја прави косата полесна за обликување и ја намалува наелектризираноста
  • Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста
  • Tocopheryl nicotinate или витамин Е е природен антиоксидант познат по своите навлажнувачки својства

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба:
Ставете мала количина на Revalid шампонот на дланката.
Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот.

Оставете шампонот да отстои околу шеесетина секунди.
Исплакнете обилно.
Повторете доколку е потребно.
Завршете го третманот против опаѓање на коса со Revalid серумот за раст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се