REVALID Шампон за стимулација на раст на коса, 200 мл

REVALID Шампон за стимулација на раст на коса, 200 мл
950,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051685C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Revalid шампонот за стимулација на раст содржи Redensyl, иновативна состојка која докажано ги обновува клетките во фоликулите одговорни за раст на косата. 

Составена е од две патентирани молекули - DHQG, добиени од екстракт од ариш и EGCG2, кои се наоѓаат во листовите на зелениот чај - во комбинација со цинк и амино киселината - глицин. Екстрактот од швајцарска Artemisia и пантенолот чистат нежно, ја хидрираат и зајакнуваат вашата коса. Revalid шампонот за стимулација на растот обезбедува оптимална грижа и ја подготвува косата за третман против опаѓање со Revalid серумот за раст.

Без парабени, сулфати и силикони.

  • Redensyl е патентирана, активна состојка од областа на регенеративното медициско истражување
  • Синергетското дејство на патентираните молекули е развиено да ги поддржи ORSc и кожните папиларни клетки во фазата на иницијација на растот на косата. За Redensyl е научно докажано дека го стимулира растот на косата истовремено спречувајќи го опаѓањето на истата
  • Артемизија е растение познато по своите природни антиоксидантни својства. Традиционално се употребува од фармерите на Алпите како домашен лек против треска, кашлица, па дури и пневмонија, овде служи за заштита на кожата и обновување на балансот на скалпот
  • Ajidew делува како природен навлажнувач кој ја прави косата полесна за обликување и ја намалува наелектризираноста
  • Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста
  • Tocopheryl nicotinate или витамин Е е природен антиоксидант познат по своите навлажнувачки својства

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба:
Ставете мала количина на Revalid шампонот за стимулација на дланката.
Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот. Оставете шампонот да отстои околу шеесетина секунди.
Исплакнете обилно.
Повторете доколку е потребно.
Завршете го третманот против опаѓање на коса со Revalid серумот за раст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се