REXONA Advanced Protection Shower Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Rexona Advanced Protection 72 h Body Heat Activated Shower Fresh  antitranspirant, antiperspirant, 150 ml dezodorans
REXONA Advanced Protection Shower Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056442C
favorite_border

Опис на производот

Rexona Advanced Protection Shower Fresh Антиперспирант дезодоранс.

  • Со технологија активирана од топлината на телото
  • 72 часовна заштита
  • За жени
  • Дава чувство на освежување

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Cyclopentasiloxane, Aluminum Sesquichlorohydrate, Ppg-14 Butyl Ether, Perfume, Glycine, Disteardimonium Hectorite, Calcium Chloride, Propylene Carbonate, Dimethiconol, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Употреба: протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Не прскајте на иритирана кожа. Не прскајте на облека. 

Внимание: Боцата е под притисок. Не ја изложувајте дирекно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Лесно запаливо. Не ја фрлајте боцата во оган и не ја оштетувајте дури ни по празненјето. Не прскајте во пламен или било која друга топла материја. Чувајте ја подалеку од дофат на деца. Избегнувајте контакт со очите и не вдишувајте од нејзиниот состав. Користете ја само во проветрени простории.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се