МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна само во Скопје и истата е бесплатна со нарачка над 1.000 денари

Рижото со куркума и лимон

Состојки:

Подготовка

Најпрво сварете го оризот. Пред крајот додадете куркума, сол, бибер и зачините по жeлба.

Кога ќе се свари, тргнете го оризот од оган.

Исечканиот кромид запржете го на масло. Потоа додадете ги исечканите печурки и пржете некое време. Потоа соединете го оризот со испржените печурки, додадете го сокот од лимон заедно со ренданата кора. Промешајте и сервирајте!