ROWA Ровахол 50 капсули

ROWA Ровахол 50 капсули
585,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
007081C
favorite_border

Опис на производот

  • Ровахол е наменет за употреба при кршење (растворање) или исфрлање на камењата од жолчното кесе
  • Помага во намалување на болните грчеви од жолчните канали

Пакување: 50 капсули

Содржина

Употреба

  • Возрасни: земете една до две капсули три пати дневно пред оброк
  • Деца на возраст од 6-14 години: една капсула два пати дневно пред оброк
  • Адолесценти од 14-18 години: една до две капсули три пати дневно пред оброк

Бременост и доење: ако сте бремени или планирате бременост, консултирјте се со доктор или фармацевт дали да го употребувате лекот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се