ROZA KANINA Феми микс органски чај, 200 г

ROZA KANINA Феми микс органски чај, 200 г
268,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044408C
favorite_border

Опис на производот

Поволно влијае при болести на женските полови органи и уринарниот тракт.

  • Поволно дејствува при воспаленија на јајниците, јајцеводите, бубрези, матка, бактерии (Кандида, Клепсиела, Ешерихија коли) цисти и полицистични јајници, за редовни, безболни и уредни менструални циклуси
  • Има смирувачки дејства за пред - климаксни и пост -  климаксни тегоби и проблеми, топлина, напнатост, нервоза - последици од хормонални пореметувања, дебелина и подуеност на организмот пред менструации и како последица на хормонални проблеми
  • Поволно дејствува против ХПВ вирус, ЦИН -1-2 (ниско и високо ризичен), миоми на матка и јајници, калцификација на ѕидот на матката, дисплазии
  • Поволно дејствува при средување на хормоните, естроген, прогестерон, пролактин

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: бела бреза, коњски опаш, капина, чубрика, нане, подабец, жолт кантарион.

Начин на употреба: во 1.5 литар вода што врие, се става 3 супени лажици од чајот, садот се покрива и се остава да се излади 2 часа, се процедува и се пие во текот на денот, на гладно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се