SALUS Алпенкрафт сируп, 250 мл

ALPENKRAFT sirup
SALUS Алпенкрафт сируп, 250 мл
737,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018638C
favorite_border

Опис на производот

Растителен сируп од мед и етерични масла.

Благотворно и пријатно делува на грлото, гласните жици и респираторниот систем. Ја ублажува зарипнатоста на гласот.

Се препорачува и за медиумски личности, пејачи, луѓе кои се во контакт со чад од цигари, прашина и индустриски чад.

  • За возрасни и деца над 6 години.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: водни екстракти и дестилати (33%), шеќер, мед, екстракт од јачменов слад, екстракт од планински бор, екстракти од сладок корен, етерични масла (0,1%).

Употреба

  • Деца од 6 - 12 год. - 5 мл три пати на ден
  • Возрасни и деца над 12 год. 10 мл три пати на ден

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се