SALUS Флорадикс со железо и витамини, 84 таблети

SALUS Флорадикс со железо и витамини, 84 таблети
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049677C
favorite_border

Опис на производот

Флорадикс таблетите содржат органско железо, витамини Б2, Б6, Б12 кои придонесуваат за намалување на замор и исцрпеност и нормален енергетски метаболизам. Железото придонесува за нормално формирање на црвените крвни клетки (поддржано од витамините Б6 и Б12) и формирање на хемоглобин.

Флорадикс таблетите содржат железо глуконат кој е особено апсорбирачка форма.

Флорадикс таблетите се лесни за употреба и помагаат за заштита на балансот на железо, витамините Б1, Б2, Б6, Б12 и фолна киселина.

Флорадикс таблетите содржат екстракти од избрани билки и шипинка.

Пакување: 84 таблети

Содржина

Состав:

Железо II 7 мг
Витамин Б1 0.5 мг
Витамин Б2 1.5 мг
Витамин Б3 10 мг
Витамин Б6 2.0 мг
Фолна киселина 130 мкг
Витамин Б12 1.0 мкг

Состојки: екстракт од квасец, оризова скроб, билен сушен мешан екстракт (17%): спанаќ (Spinacia oleracea), коприва (Urtica dioica), коморач (Foeniculum vulgare), морков (Daucus carota), црвен кантарион (Centaurium erythraea); фероглуконат, сув екстракт од плод од шипинка (4%) (Rosa canina), антиоксиданс: аскорбинска киселина, витамин Б3 (никотинамид), стабилизатор (целулоза), средство за зголемување (силициум диоксид), средство за застаклување (шелак), средство за одвојување: магнезиум соли на масни киселини, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин), средство за зголемување (талк), емулгатор (полисорбат 80), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), фолна киселина, витамин Б12 (цијанокобаламин).

Употреба:

  • Возрасни и деца постари од 14 години: 1 таблета на ден, 30 мин. пред утринскиот оброк, со течност

Флорадикс таблетите се соодветни за вегетаријанци.

Флорадикс таблетите се погодни за жени, вклучувајќи ги оние кои планираат да зачнуваат и очекуваат деца, како и за оние мајки кои дојат, адолесценти, стари лица, лица кои закрепнуваат, вегетаријанци и оние со активен начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се