SALUS Флорадикс тоник со железо 250 мл

SALUS Флорадикс тоник со железо 250 мл
684,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018636C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Со органско железо, витамин Ц, комплекс на витамин Б и билни екстракти.

Има пријатен вкус и не предизвикува дигестивни пречки. Придонесува за нормална функија на имунолошкиот систем и отстранување на чуството на замор и исцрпеност.

За деца и возрасни, бремени жени, доилки.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Водени билни екстракти (54%), мешавина од сокови од концентрати (29%), воден екстракт од квасец, мед, железо, екстракт од пченицни никулци, витамини Ц, Б1, Б2, Б6, Б12.

Употреба:

  • Деца од 1 - 5 год. - 5 мл на ден
  • Деца од 6 - 12 год. - 10 мл на ден
  • Возрасни и деца над 12 год. 10 мл два пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се