SAMBUCOL Теди, 60 таблети за џвакање

SAMBUCOL Теди, 60 таблети за џвакање
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048106C
SAMBUCOL KIDS TEDDIES 60s (FARMC)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Sambucol For Kids таблети за џвакање, се наменети за деца од 4 до 12 години.

Содржат црн бозел и витамин Ц кои придонесуваат за оджување на нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 60 таблети за џвакање

Содржина

Состав:
2 таблети за џвакање содржат:                         

    %ПДВ*
Бозел** 1000 мг  
Витамин Ц  80 мг 100

*препорачано дневно внесување
**плод

Состојки: сахароза, средство за врзување: малтодекстрин, витамин Ц (Аскорбинска киселина),
Арома: шумско овошје,
Средства против стврднување: силикон диоксид, стеаринска киселина и магнезиум стеарат, сок во прашок од замрзнат сув бозел (AntiVirin®).

Употреба: Препорачна дневна употреба е 1-2 таблети за џвакање на ден. Таблетата треба да се џвака, не треба да се голтне цела.

Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на било кој производ.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се