SANLI Ментол гел, 40 гр

SANLI Ментол гел, 40 гр
275,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048258C
favorite_border

Опис на производот

Се користи како помошно средство при артритис, напор, вкочанетост на мускулите, болки во мускулите и зглобовите како резултат на лумбаго, ревматски заболувања и невралгија. 

Помага за олеснување на симптомите поврзани со обична настинка, воспалени синуси и затнат нос, со масажа на градите, грбот или челото.

Пакување: 40 гр

Содржина

Состав:

Активни состојки: 15% ментол, 10% камфор и 10% еукалиптол

Содржи течен парафин и вазелин како помошни состојки.

Мерки на претпазливост: 

  • Само за надворешна употреба. Да не се користи на отворени рани и иритирана кожа. По употребата местото не треба да се прекрива со завој
  • Избегнувајте контакт со очи
  • Да не се користи за време на бременост и период на доење без консултација со лекар
  • Да не се користи кај деца под 2 години
  • По секоја употреба, потребно е рацете да се измијат со сапун

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се