SATTWA Дневен крем со матични клетки од јаболко и маслиново масло (40+), 55 мл

SATTWA Дневен крем со матични клетки од јаболко и маслиново масло (40+), 55 мл
571,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019012C
favorite_border

Опис на производот

 • За нега на кожата по 40-та година

Матичните клетки од јаболко претставуваат уникатна компонента, која ја поттикнува регенерацијата и подмладувањето на кожата, а со тоа и заштитата од предвремено стареење на матичните клетки на кожата на човекот.

 • Матичните клетки од јаболко, освен што го активираат созадавањето на матични клетки во кожата, тие го продолжуваат нивниот животен век, ги заштитуваат клетките од оксидативен стрес и ја регенерираат оштетената клеточна ДНK
 • Идеалната комбинација на матични клетки од јаболко со останатите состојки во кремот за дневна употреба придонесуваат за одржување на младиот и свеж изглед на кожата и по 40-та година
 • Протеините од соја формираат заштитен протеински филм кој и дава на кожата влага, мекост и виталност
 • Витаминот Е ги неутрализира слободните радикали и го спречува нивното прекумерно создавање, со што се забавува процесот на стареење
 • УВ-филтрите штитат од штетното влијание на сончевите зраци (УВА- и УВБ-заштита)
 • Маслиновото масло дејствува омекнувачки и ја враќа еластичноста и мекоста на кожата
 • Маслото од авокадо и омега 6 особено ја негуваат и ја штитат кожата, правејќи ја притоа нежна и мека

Со редовна употреба на кремите со матични клетки од јаболко и со маслиново масло на кожата и се враќа младиот изглед и свежината.

 • За подобрена ревитализација, тонус и еластичност на кожата
 • За забавување на процесот на создавање брчки
 • За стимулација на клеточната регенерацијa

Производот е дерматолошки тестиран

Пакување: 55 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се