SATTWA Витамин Ц крема 55 мл

SATTWA Витамин Ц крема 55 мл
461,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010175C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Тајната за здрава и блескава кожа лежи во воспоставување физиолошка рамнотежа во микроциркулацијата (есенцијален систем на кожата), која ги транспортира сите витални елементи на кожата.

  • Витаминот Ц ја подобрува микроциркулацијата во кожата, а со тоа се подобрува размената на хранливи материи во кожата, па таа станува сјајна, блескава и интензивно ревитализирана. Вградениот витамин Ц дејствува неколкукратно:
    • врши заштита и ревитализација на клетките на кожата;
    • ја белее кожата (помага кај т.н. старечка пигментација);
    • го активира создавањето на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата.
  • Екстрактот од гинсенг синергично го дополнува ефектот на витаминот Ц. И овој екстракт дејствува стимулативно за создавање колаген, па ја зголемува еластичноста на кожата, помага за белеење и за рeгенерирање на кожата и за полесно заздравување на ранички.
  • Екстрактот од гинко има изразени антиоксидативни својства, па учествува во неутрализација на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење. Воедно, има својство и да ги намалува иритациите, а со тоа ја смирува кожата.

Наменет е за сите типови кожа, подложни на стресни состојби предизвикани од замор, никотин, аерозагадување, сонце и др.

Производот е дерматолошки тестиран.

Пакување: 55 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се