SEBAMED Baby Екстра мека крема, 50 мл

SEBAMED Baby Екстра мека крема, 50 мл
259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004978C
favorite_border

Опис на производот

Интензивна нега и заштита на чувствителната бебешка кожа. Високата содржина на липидни компоненти (42%) овозможува заштита од штетни надворешни влијанија и спречува сушење на детската кожа. Комбинацијата од пантенол, екстракт од камилица и алантоин дополнително придонесува за хидратација и регенерација на иритираната кожа.

Посебна препорака за нега во во деловите каде што има превиткување (лакти, колена, препони). Препорака за нега на лице и тело посебно во зимските месеци. Лесно се нанесува и не остава масни траги.

Пакување: 50 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се