SEBAMED Baby Екстра нежен гел за капење, 200 мл

SEBAMED Baby Екстра нежен гел за капење, 200 мл
400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049856C
favorite_border

Опис на производот

Многу благо средство за екстра нежно секојдневно чистење на деликатната кожа на новороденчето. Комплексот од шеќерни тензиди е многу благо средство за чистење кое ја штити чувствителната кожа од сувост. Ефектот на мастење на сквален е сличен на мастите од сирење и ја обезбедува неопходната липидна поддршка на бебешката кожа.

  • 100% без сапун и алкалии
  • Формула која не предизвикува солзи

Пакување: 200 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се